Özgeçmiş

1998 yılında İstanbul’da doğdu. Müzik hayatına 10 yaşında piyano çalarak başladı. 2012 yılında İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi’ne girmeye hak kazandı. Klarnet bölümüne seçildi ve ilk çalışmalarına Duygu Turan’ın sınıfında başladı.

Okul orkestrası ile İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Kıbrıs ve Bursa’da konserler verdi. Yunanistan / Xanti Müzik Festivalinde bireysel ve orkestra ile konser verdi. 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı sınavını kazanarak Orhan Doğaner ve Çağdaş Engin ile klarnet; Volkan Akkoç ve Ercan Keseroğlu ile solfej ve armoni çalıştı. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazandı ve klarnet eğitimine İlkay Ak’ın sınıfında devam etti.

2015 yılında Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası (ABGO)’ya girdi. Bu orkestrayla çesitli konserler verdi.

2017’de bu orkestray ile Almanya/Monheim’da konser verdi. 2018’de İzmir Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı’nda, Andrija Mincic’in Ustalık sınıfına katıldı. Anadolu Üniversitesi’nde İlkay Ak, Gülriz Germen ve Kaya Kılıç ile oda müziği; Larisa Zhirkova ile solfej; Erdem Çöloğlu ve Pieter Snapper ile form bilgisi ve 21.yy müziği; Burak Basmacıoğlu ile barok müzik ve klavsen; Faris Akarsu ile müzikal yorum; Pieter Snapper ile akustik ve elektronik kompozisyon; Selin Şekeranber ile piyano çalıştı.

2016-2020 yılları arasında Anadolu Senfoni Orkestrası (ASO) ve Anadolu Üniversitesi Öğrenci Orkestrası ile konserler verdi. Erdem Çöloğlu, Murat Sümer, Murat Göktaş, Oğuzhan Balcı ve Alexander Walker gibi şeflerle çalışma fırsatı yakaladı. Eğitim hayatı boyunca oda müziği ve solo konserler verdi. Çeşitli oganizasyon ve festivallerde görev aldı.

2022 senesinde Philia Trio’nun üyesi oldu. Müzik kariyerine bireysel çalışmaları ve Philia Trio ile çeşitli konserler vererek devam etmektedir.

She was born in 1998 in İstanbul. She started her music education at the age of 10 by playing the piano. In 2012, she qualified to enter Istanbul Avni Akyol Fine Arts High School. She was selected to the clarinet department and started her first studies in Duygu Turan’s class. She gave concerts with the school orchestra in Istanbul, Ankara, Tekirdağ, Cyprus and Bursa. She performed individually and with an orchestra at the Greece / Xanti Music Festival. She qualified the Istanbul University State Conservatory entrance exam in 2013. At this school, she worked clarinet with Orhan Doğaner and Çağdaş Engin. She started to Anadolu University State Conservatory in 2016 and continued her clarinet education in Ilkay Ak’s class. She joined Ataşehir Municipality Youth Symphony Orchestra (ABGO) in 2015 and gave various concerts with this orchestra. She gave a concert with this orchestra in Monheim/Germany in 2017. In 2018, she attended Andrija Mincic’s master class at Izmir Dokuz Eylül State Conservatory. Between 2016-2020, she gave concerts with the Anatolian Symphony Orchestra (ASO) and Anadolu University Student Orchestra. She had the opportunity to work with conductors such as Erdem Çöloğlu, Murat Sümer, Murat Göktaş, Oğuzhan Balcı and Alexander Walker. She gave chamber music and solo concerts throughout his education life. She took part in various organizations and festivals. She became a member of the Philia Trio in 2022. She continues her musical career by sharing recordings, giving various concerts individually and with the Philia Trio

BarkoFilm
G-KYT2YQW47L